Kawalerka bardzo często kojarzy się z małą klitką, w której nic się nie mieści, a komfort mieszkania jest na najniższym poziomie. Okazuje się jednak, że nie musi być to norma. Kawalerka może mieć styl, przestrzeń i przede wszystkim komfort – wszystko zależy od wystroju.

Klasyczna kawalerka z jedną salono-sypialnią, kuchnią (czasem w postaci aneksu) oraz łazienką może być naprawę przyjemnym mieszkaniem. Kiedy jednak kupujemy swoje „M” w starszym budownictwie, jest ono do remontu, ponieważ te w przystępnej cenie cały czas mają ściany z drewnianą boazerią, dużą ilością drzwi, więc małą przestrzenią do życia. W takim wypadku bardzo dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów. Projektanci wnętrz Bydgoszcz na pewno pomogą w zaprojektowaniu wszystkiego w taki sposób, aby zachować przestrzeń i funkcjonalność mieszkania.
W małym mieszkaniu znajdującym się w starym budownictwie, na samym początku warto rozważyć wyburzenie ścian – oczywiście tych, które można. Dzięki temu otworzymy wnętrze i damy sobie więcej przestrzeni. Kawalerka zyska na przestronności. Jeśli wcześniej kuchnia była oddzielnie, warto jest stworzyć aneks i otworzyć ją na salon.

Najlepiej jest, kiedy w całym mieszkaniu znajdują się jedynie drzwi wejściowe oraz do łazienki. Cała reszta na tak małej powierzchni będzie jedynie źle wpływała na odbiór całej kawalerki. Jeśli chodzi o kolorystykę, to należy korzystać z jasnych kolorów. Biały sprawdzi się idealnie, ponieważ wtedy będziemy mogli skorzystać z ciemniejszych mebli. Warto również rozważyć budowę antresoli, gdzie możemy umiejscowić duże łóżko. Wszystko jednak zależy od naszych wizji oraz potrze, lecz warto sobie uświadomić, że małe nie zawsze znaczy złe.