Jak udekorować kościół na ślub?

Ślub i wesele są związane z dużymi kosztami. Wszystko oczywiście zależy od dostępnych środków, ale własna organizacja będzie na pewno lepszą opcją pod względem finansowym niż wynajęcie konsultantów ślubnych. Nie zawsze jednak ma się czas na dopięcie wszystkich szczegółów samemu. Poza tym, ślub wiąże się z wielkim stresem, warto jest więc powierzyć chociaż część organizacji ślubu specjalistom.

Zadaniem takich konsultantów jest dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Lwią część zajmują dekoracje kościołów Bydgoszcz oraz sal weselnych. Wystarczy na samym początku przedstawić nasze wytyczne oraz specjalne oczekiwania (styl w którym chcemy daną ceremonię), a resztą zajmie się już specjalista. Jeśli chcemy, aby nasz ślub był wyjątkowy, bezsprzecznie należy zadbać o wystrój świątyni. Dekoracje kościoła służą nie tylko do upiększenia alejki, ołtarza oraz ławek, ale bardzo często do zakrycia niezbyt estetycznych elementów.

Podstawowym elementem w wystroju kościoła jest alejka, czyli centralne miejsce, którym kroczy para młoda. Często występującym elementem jest dywan oraz tiulowe wstążki przymocowane do ławek wzdłuż alejki. Jeśli zależy nam na romantycznej atmosferze, to dobrą opcją będą świece. Pamiętamy jednak, aby dobrze je zabezpieczyć, aby ogniem nie zajęły się inne ozdoby.

Z ozdobami w kościele nie powinniśmy przesadzać. Należy bowiem pamiętać, że bardzo często w ciągu jednego dnia odbywa się kilka ceremonii, więc możemy mieć niewiele czasu na przystrojenie świątyni oraz na zdjęcie ozdób po całej ceremonii.

Previous post Myślistwo – elitarne hobby nie dla każdego
Next post Dlaczego lepiej, aby projektowaniem wnętrz zajmował się architekt?