Ciekawostki

O czym zapominasz podczas sprzątania?

0

Każdy z nas zapewne dba o czystość swojego mieszkania Bydgoszcz. Porządek daje nam komfort psychiczny i pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Chyba nikt z nas nie chciałby wracać do domu, w którym jest sterta brudnych naczyń, wszędzie porozwalane ubrania i tony kurzu na półkach, prawda? Nawet jeśli regularnie czyścimy wszystkie powierzchnie, zdarza się, że o niektórych elementach zwyczajnie zapominamy. Dziś podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę!

Podobnie jak zmywarka do naczyń, pralka jest jedną z rzeczy, o których zapominasz podczas sprzątania w domu, lecz naprawdę powinieneś to robić! W przypadku urządzenia, które faktycznie służy do czyszczenia ubrań, pralka z czasem gromadzi sporo brudu. Możesz stworzyć prosty detergent samemu w domu używając 2 szklanek octu, 1/4 szklanki sody i 1/4 szklanki wody. Uruchom cykl prania w najwyższej temperaturze, aby zabić wszystkie pleśnie i bakterie. Pamiętaj, aby wyczyścić również włosy uwięzione za uszczelką.

Jednym z miejsc, o których zapominasz podczas sprzątania w mieszkaniu są oprawy oświetleniowe na suficie i ścianach. Lampy, lampy podłogowe, lampy stołowe i kinkiety to miejsca, w których gromadzi się niesamowita ilość kurzu, dlatego pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu. Odkurzaj również wentylatory, ponieważ one także zbierają dużo pyłu. Nie zapominaj o częstym czyszczeniu przełączników i tablic rozdzielczych.

Elementami, które naprawdę wymagają częstego czyszczenia to także zasłony prysznicowe oraz uchwyty na szczoteczki do zębów. Ponieważ są one narażone na wilgoć, w tych miejscach łatwo formuje się pleśń, więc pamiętaj o ich regularnym wyczyszczeniu. Zwróć uwagę także na mydelniczki.

Pomysły na remont kuchni

Previous article

Jak wybrać agencję marketingową?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Ciekawostki