O czym zapominasz podczas sprzątania?

Każdy z nas zapewne dba o czystość swojego mieszkania Bydgoszcz. Porządek daje nam komfort psychiczny i pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Chyba nikt z nas nie chciałby wracać do domu, w którym jest sterta brudnych naczyń, wszędzie porozwalane ubrania i tony kurzu na półkach, prawda? Nawet jeśli regularnie czyścimy wszystkie powierzchnie, zdarza się, że o niektórych elementach zwyczajnie zapominamy. Dziś podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę!

Podobnie jak zmywarka do naczyń, pralka jest jedną z rzeczy, o których zapominasz podczas sprzątania w domu, lecz naprawdę powinieneś to robić! W przypadku urządzenia, które faktycznie służy do czyszczenia ubrań, pralka z czasem gromadzi sporo brudu. Możesz stworzyć prosty detergent samemu w domu używając 2 szklanek octu, 1/4 szklanki sody i 1/4 szklanki wody. Uruchom cykl prania w najwyższej temperaturze, aby zabić wszystkie pleśnie i bakterie. Pamiętaj, aby wyczyścić również włosy uwięzione za uszczelką.

Jednym z miejsc, o których zapominasz podczas sprzątania w mieszkaniu są oprawy oświetleniowe na suficie i ścianach. Lampy, lampy podłogowe, lampy stołowe i kinkiety to miejsca, w których gromadzi się niesamowita ilość kurzu, dlatego pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu. Odkurzaj również wentylatory, ponieważ one także zbierają dużo pyłu. Nie zapominaj o częstym czyszczeniu przełączników i tablic rozdzielczych.

Elementami, które naprawdę wymagają częstego czyszczenia to także zasłony prysznicowe oraz uchwyty na szczoteczki do zębów. Ponieważ są one narażone na wilgoć, w tych miejscach łatwo formuje się pleśń, więc pamiętaj o ich regularnym wyczyszczeniu. Zwróć uwagę także na mydelniczki.

Previous post Pomysły na remont kuchni
Next post Jak wybrać agencję marketingową?