Aminokwasy dla sportowców

Aminokwasy – budulce naszego organizmu.

Niezbędne do funkcjonowania prawidłowego.

Aminokwasy w sposób naturalny występują w organizmie ludzkim. Są także niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Stanowią przede wszystkim składniki białek. Do tego wspomagają regenerację komórek. Również uczestniczą w metabolizmie węglowodanów oraz tłuszczów. Aminokwasy odpowiadają także za hormonalną gospodarkę. Spełniają tak naprawdę masę funkcji. Nie wszystkie są jednak syntetyzowane przez organizm nasz. Egzogenne aminokwasy dostarczane muszą być do organizmu z zewnątrz. Wiele z nich również odgrywa bardzo ważną rolę w budowie mięśniowej masy. Właśnie dlatego sportowy szczególną uwagę na nie zwracają. Aminokwasy również występują w formie tabletek, żeli oraz odżywek.

Dla wzrostu regeneracji oraz mięśni.

Aminokwasy dostarczać się powinno z zewnątrz do organizmu razem z pożywieniem. Im dieta sama w sobie jest bogatsza w nie, tym następuje szybciej wzrost mięśniowej masy oraz nasz organizm dużo lepiej się regeneruje bezpośrednio po treningu. Aminokwasy wspierają rozwój mięśni. Są one źródłem energii. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie samej intensywności ćwiczeń. Przyczyniają się również do zwiększenia poziomu hormonu jakim jest testosteron.

Jak powinniśmy aminokwasy przyjmować?

Aminokwasy dla sportowców powinny być przyjmowane maksymalnie do czterech razy na dobę. Najważniejsze jest, aby po treningu je dostarczyć. Aminokwasy dostępne są w tabletkach bardzo wygodnych. Alternatywą są aminokwasy w proszku.

Previous post Przedszkole a dziecko z alergią
Next post Lampy do zastosowania w kuchni – co warto wybrać?