Co przemyśleć przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi

Zdecydowanie się na makijaż permanentny nie jest prostą decyzją – w końcu efekty microbladingu mogą utrzymywać się nawet ponad rok! Jeśli szukamy dobrego specjalisty do wykonania tego zabiegu (nie chcemy przecież, aby wykonywał na go ktoś niekompetentny), to warto rozpocząć swoje poszukiwania od Sosnowca – miasto to słynie ze specjalistów w dziedzinie makijażu permanentnego brwi, innych części ciała oraz medycyny estetycznej ogólnie.

 

Przed podjęciem decyzji o zabiegu makijażu permanentnego brwi polecamy przeczytać poniższe informacje – przydadzą się one zawsze i pomogą nam ustalić czy faktycznie chcemy podjąć się tego zabiegu.

 

Czy zabieg makijażu permanentnego brwi jest bolesny?

Poziom bólu dla procedury jest uważany za bardzo łagodny.

Przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi technik zastosuje środek znieczulający miejscowo, aby znieczulić obszar, a także ponownie zastosuje go podczas zabiegu.

 

Każdy reaguje inaczej na znieczulenie. Środki znieczulające stosowane miejscowo mogą zawierać lidokainę, prilokainę, benzokainę, tetrakainę i epinefrynę.

 

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi, zaczerwienienie i lekki obrzęk w okolicy jest normalny. Klienci opisują uczucie podobne do lekkiego oparzenia słonecznego.

 

Klienci mogą przyjmować Tylenol, ale nie aspirynę lub ibuprofen.

 

Makijaż permanentny brwi – jak długo trwa efekt?

Ponieważ mikropigmenty nie są wszczepiane w skórę tak głęboko jak tradycyjne tatuaże, obszar ten będzie naturalnie blaknąć z czasem.

 

Makijaż permanentny brwi utrzymuje się zazwyczaj przez 1-3 lata, w zależności od rodzaju skóry (normalna, tłusta, sucha), wieku (młoda/dojrzała). Rutyna pielęgnacji skóry będzie miała również wpływ na trwały efekt pigmentu: pacjenci, którzy się opalają, używają produktów z kwasem AHA lub kwasem glikolowym zanikają szybciej, ponieważ skóra szybciej się odświeża.

 

Każda osoba ma inną zdolność do zatrzymywania koloru w skórze. Aby zachować świeży wygląd brwi, zaleca się wykonanie retuszu co 12-18 miesięcy. Klientki mogą pozwolić, aby obszar makijażu permanentnego brwi wyblakł z czasem, ale należy pamiętać, że delikatny cień może pozostać.

 

Reklama: makijaż permanentny brwi sosnowiec

 

Co jeśli mój makijaż permanentny brwi mi się nie spodoba?

Jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych, osoby nie powinny dokonywać wyboru lekkomyślnie. Zawsze zalecamy klientom przeprowadzenie badań, zrozumienie procedury i porównanie pracy i portfolio różnych artystów przy podejmowaniu decyzji o zabiegu makijażu permanentnego brwi.

 

Nasi technicy brwi zrobią wszystko, co w ich mocy, aby kształt i styl brwi do klientów satysfakcji przed zabiegiem. Dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać równomierny wygląd, ale proszę zdać sobie sprawę, że nasze twarze nigdy nie są idealnie symetryczne.

Previous post Jak przygotować się do zabiegu mikrocieniowania?
Next post Jakie okna wybrać do mieszkania?