Jak przygotować się do zabiegu mikrocieniowania?

Mikrocieniowanie istnieje już od bardzo dawna. Podczas gdy w przeszłości było znane tworzenie bardzo nasyconego wyglądu, który dla niektórych wyglądał dość surowo, współcześni artyści mikrocieniowania stosują znacznie bardziej naturalną technikę, używając lżejszej dłoni i bardzo spersonalizowanego wypełnienia obszaru brwiowego, wywołując super naturalne i bardziej współczesne efekty.

Sprawdź: Makijaż permanentny brwi Sosnowiec

Mikrocieniowanie może trwać dłużej niż mikroblading, ponieważ wnika nieco głębiej w warstwę skóry właściwej, nie będąc trwałym. Jest to zdecydowanie bonus dla osób o bardziej tłustej skórze, a także dla tych, którzy dużo pływają lub regularnie przebywają na słońcu, ponieważ te czynniki mogą powodować przedwczesne blaknięcie pigmentu. Jest również idealny dla osób o bardziej wrażliwej skórze.

Zazwyczaj przygotowanie do zabiegu polega na upewnieniu się, że w ciągu 48 godzin poprzedzających zabieg nie stosuje się leków rozrzedzających krew, botoksu, alkoholu ani środków przeciwbólowych (a także określonej listy leków). Wszystko to ograniczy idealne warunki do gojenia i satysfakcjonującego wyniku.

W razie potrzeby na obszar nakładany jest krem ​​znieczulający i po uzgodnieniu ostatecznego konturu rozpoczyna się cieniowanie.

Używając ultra cienkiej igły, zwykle na narzędziu obrotowym, osadzi się maleńkie, powtarzalne dawki pigmentu, osiągając coś, co przypomina metodę punktowania w malarstwie.

Konieczne jest pełne zrozumienie i przestrzeganie instrukcji dotyczących opieki po leczeniu, aby zapewnić satysfakcjonujący wynik po wyleczeniu.

Previous post Zachwyć skup nieruchomości za gotówkę prostym sposobem
Next post Co przemyśleć przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi