Jak daleko ostatnio się przeprowadzałeś?

Analiza danych z lat 2017-19 sugeruje, że około połowa wszystkich przeprowadzek, czy to przez właścicieli domów, czy najemców, odbywa się w promieniu 5km, ponieważ ludzie starają się zminimalizować zakłócenia w ich codziennym życiu zawodowym, szkole i życiu towarzyskim.

Sprawdź: Deweloperzy Bydgoszcz

Tylko około siedmiu na 100 osób przemieszcza się na odległość większą niż 80 km, podczas gdy ponad jedna czwarta (26 procent) wszystkich ruchów ma tendencję do przebywania w obrębie 2km, czyli średniej odległości, jaką pszczoła miodna odlatuje od ula.

W przesuwających się trendach w istnieje coś w rodzaju podziału Północ-Południe. Na północy 57 procent ruchów odbywa się w promieniu 5km, podczas gdy na południu spada do 43 procent. Ponad jedna piąta ruchów na południu to ponad 30 km, w porównaniu z zaledwie 15 procentami na północy.

Najrzadziej osoby pozostawały w promieniu 5km od punktu początkowego, być może dlatego, że komunikacja zapewnia większą elastyczność lokalizacji. Analiza ujawniła również podział majątku. Bardziej zamożne gospodarstwa domowe przenoszą się najdalej, a ich wyższe dochody pozwalają im dokonywać wyborów dotyczących stylu życia i być może przenosić się na nowe obszary. 

Wyższe poziomy kapitału mieszkaniowego wśród właścicieli domów na głównych rynkach stolicy i związany z nimi pas podmiejski pozwalają nabywcom domów na większą elastyczność w wyborze lokalizacji.

Covid-19 i doświadczenie z lockdownem sprawia, że więcej osób będzie korzystać ze swobody wyboru. Z ankiet wiemy, że wielu przeprowadzających się do domu jest bardziej niż kiedykolwiek skupionych na posiadaniu większej przestrzeni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz oraz na osiągnięciu lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Previous post Jak wyposażone są busy do Niemiec?
Next post Radiofrekwencja Mikroigłowa – co się dzieje po zakończeniu zabiegu