Radiofrekwencja Mikroigłowa – co się dzieje po zakończeniu zabiegu

Jakie jest ryzyko związane z radiofrekwencją mikroigłową?

Ponieważ radiofrekwencja mikroigłowa uważana jest za procedurę nieinwazyjną, ryzyko i czas przestoju są minimalne. Nawet dyskomfort związany z zabiegiem jest prawie nieistniejący. Jednym z najczęstszych efektów ubocznych odczuwanych przez większość pacjentów jest niewielkie podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Jednak typowy dyskomfort skóry trwa zazwyczaj 2-24 godziny po zabiegu. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z poniższych objawów po zabiegu, musisz skonsultować się z lekarzem.

  • Krwawienie
  • Siniaki
  • Infekcja
  • Łuszczenie się skóry

Co się dzieje bezpośrednio po zakończeniu zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Czas rekonwalescencji w procedurze radiofrekwencji mikroigłowej jest minimalny. Większość pacjentów jest w stanie wznowić swoje codzienne życie natychmiast po zakończeniu leczenia. Naturalne jest jednak, że w obszarze poddanym zabiegowi przez kilka godzin do następnego dnia mogą wystąpić pewne zaczerwienienia i podrażnienia.

Sprawdź: Radiofrekwencja mikroigłowa Sosnowiec

Zalecamy obfite stosowanie balsamu z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ skóra odzyskuje siły i jest bardziej podatna na oparzenia słoneczne bezpośrednio po zabiegu.

Kiedy będą widoczne efekty radiofrekwencji mikroigłowej?

Zazwyczaj pierwsze rezultaty ukażą się już po kilku dniach, ale dalsze rezultaty pojawiają się w miarę jak organizm zaczyna produkować kolagen. Efekt ujędrnienia i ostateczne rezultaty będą występować stopniowo przez sześć miesięcy – jest to czas potrzebny skórze na pełną odbudowę.

Previous post Jak daleko ostatnio się przeprowadzałeś?
Next post Endermologia – najczęstsze pytania