Kiedy warto użyć siatki ogrodzeniowej?

Budowa jest drogą inwestycją. Poza tym, bardzo często na samym początku nie chcemy inwestować w trwałe ogrodzenie, dopóki dom i elewacja nie będą skończone. Z drugiej strony zawsze warto jest odgrodzić się od ulicy, lasu itd., aby pozbyć się „niepożądanych gości” oraz zanieczyszczeń. Jak więc zrobić, aby nie wydać na tymczasowe ogrodzenie zbyt wiele pieniędzy? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup siatki ogrodzeniowej. Najczęściej jest to plecionka wykonana z drutów połączonych ze sobą ogniwami. Tego rodzaju ogrodzenie kupuje się w rolkach, więc przy zakupie należy brać pod uwagę ewentualne odkształcenia.

Mimo iż sama siatka w porównaniu do innych ogrodzeń jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, to jej montaż jest dosyć skomplikowany i czasochłonny. Nie warto robić tego w pojedynkę, ponieważ możemy jedynie zniszczyć siatkę. Rolkę należy powoli rozwijać i przycinać w miejscach łączenia. Dodatkowo należy zainwestować w odkosy w narożnikach. Jeśli więc uważasz, że nie poradzisz sobie odpowiednio z tym zadaniem, warto skorzystać z pomocy specjalistów, np. montaż ogrodzeń Bydgoszcz. Tak jak wspominałem wcześniej, siatka ogrodzeniowa nie jest zbyt elastyczna, więc jest bardzo podatna na odkształcenia. Wszystko jednak zależy od naszych potrzeb. Z powodzeniem zatrzyma ona śmieci znajdujące się w okolicy i „podróżujące” wraz z wiatrem oraz zatrzyma niechcianych gości.

Alternatywą jest zakup siatki zgrzewnej, która zapewnia większą elastyczność oraz której montaż jest znacznie prostszy. Wiąże się to jednak z większym kosztem. Ogrodzenia skonstruowane z siatek najczęściej posiadają powłoki z PCV lub ocynku. Bardziej wytrzymała jest ta z drutu ocynkowanego, jednakże jest dostępna jedynie w kolorze srebrnym. Jeśli zależy nam na konkretnym kolorze, to należy kupić siatkę powlekaną tworzywem, ponieważ zazwyczaj malowanie ocynkowanej siatki nie wygląda zbyt estetycznie. Tego typu zabezpieczenie jest konieczne, ponieważ w innym wypadku będzie podatne na korozję.

Previous post Dlaczego lepiej, aby projektowaniem wnętrz zajmował się architekt?
Next post Czy patent żeglarski jest nam potrzebny?