Pandemia COVID-19 podkreśla potrzebę wiedzy naukowej

Fakty są uparte i niezależnie od naszych życzeń, skłonności lub nakazów naszej pasji, nie mogą one zmienić stanu faktów i dowodów. Ponieważ COVID-19 nadal dotyka każdego aspektu życia na całym świecie, niezwykle ważne jest, abyśmy rozumieli owe realia i mieli dobrze poinformowanych obywateli. Nigdy wcześniej w najnowszych czasach nie widzieliśmy tak przytłaczającego dowodu na potrzebę posiadania wiedzy naukowej.

Sprawdź: Szczepienia Covid Bydgoszcz

Walczymy ze śmiercionośną pandemią – i ostatecznie wygramy tę walkę dzięki tym, którzy pracują w nadgodzinach i pocie czoła nad lekami. Innowacja wpływa na nasze reakcje na COVID-19. Niektóre przykłady obejmują: drukowanie w 3D środków ochrony osobistej, destylarnie obracające się w celu produkcji środka odkażającego do rąk oraz badania i rozwój ponad 100 kandydatów na szczepionki.

Widzieliśmy również, jak nasi przywódcy państwowi jednoczyli się w nauce, aby pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji i spłaszczyć krzywą. Fizyczne dystansowanie się, ochronne zakrywanie twarzy i kwarantanna to sposoby na walkę ze śmiercionośnym wirusem bez lekarstwa lub szczepionki. Wiemy to dzięki naukowcom, którzy zidentyfikowali wirusa, zrozumieli jego przenoszenie, obliczyli jego zaraźliwość, badają metody leczenia i potencjalnie przełomową szczepionkę. Nauka dotycząca tej pandemii uratowała już niezmierną liczbę istnień ludzkich i nadal uratuje znacznie więcej.

Previous post Kompleksowa pielęgnacja w salonie groomerskim
Next post Jak wyposażone są busy do Niemiec?