Kompleksowa pielęgnacja w salonie groomerskim

Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej pielęgnacji psów, popularność zyskują salony groomerskie. Są to miejsca, które przeprowadzają psie zabiegi kosmetyczne, takie jak obcinanie pazurów, kosmetyka oczu, czy czyszczenie uszu. Często jednak trudno nam zdecydować, które z zabiegów będą konieczne w odpowiedniej pielęgnacji naszego pupila. Wiele salonów, takich jak np. Groomer Klamry, oferuje kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki takim pakietom mamy pewność, że nasz czworonóg opuści psi salonik wypielęgnowany od stóp do głów.

Od czego zależy cena kompleksowego zabiegu pielęgnacyjnego? 

Pielęgnacja psów to temat złożony i każda rasa wymaga nieco innego podejścia. Cena zależy więc od:

  • Wielkości psiaka. Duże czworonogi to więcej pracy dla groomera, a co za tym idzie – należy im poświęcić więcej czasu podczas pielęgnacji.
  • Stanu i rodzaju sierści. Część psów wymaga specjalistycznych czynności, które musi wykonać psy fryzjer. Jest to między innymi trymowanie, wyczesywanie podszerstka, czy rozczesywanie kołtunów.
  • Wyboru kompleksowej usługi pielęgnacyjnej. Inną cenę będzie miała kompleksowa usługa z kąpielą, strzyżeniem i kosmetyką uszu i oczu, a inną samo strzyżenie z obcięciem pazurów. Profesjonalista doradzi odpowiedni wybór zgodnie ze swoim stanem wiedzy.

Kluczem do wyboru odpowiedniej usługi jest znajomość rasy naszego pupila, jego potrzeb i predyspozycji. Wiemy jednak, że często poznanie tych tajników bywa dla właścicieli psów problematyczne. Wszelkie wątpliwości i uwagi warto więc konsultować z wykwalifikowanym psim fryzjerem. To on doradzi jakie strzyżenie psa będzie dla niego najlepsze, którą usługę wybrać oraz jak często odwiedzać psi salonik.

Previous post Masaż relaksacyjny – o co chodzi?
Next post Pandemia COVID-19 podkreśla potrzebę wiedzy naukowej