Masaż relaksacyjny – o co chodzi?

W internecie coraz częściej można znaleźć oferty różnych salonów spa, czy salonów masażu, oferujących wśród swoich usług masaż relaksacyjny. Jest to jeden z zabiegów, które wykonuje się w celu pielęgnacji ciała. Poprawia on kondycję skóry, pobudza organizm do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, rozluźnia ciało, i pomaga odpocząć organizmowi oraz umysłowi. Brzmi wspaniale? Bo tak jest! Jeśli nie wiesz, czego spodziewać się podczas wizyty w salonie masażu, przeczytaj, jak zwykle ona przebiega.

Większość salonów spa i gabinetów masażu zapewnia w pomieszczeniach odpowiedni nastrój. Możesz wybrać się do większego ośrodka niedaleko Twojego domu, lub poszukać mniejszego salonu, gdzie z pewnością potraktują Cię indywidualnie i gdzie poczujesz się odpowiednio zaopiekowana. W gabinecie będzie czekała na Ciebie nastrojowa muzyka, zapalone świece, przyjemny zapach i wygodne łóżko do masażu. Chodzi o to, żeby Twoje ciało i umysł odbierały to doświadczenie całościowo, wszystkimi zmysłami.

We wnętrzu znajdziesz też miejsce na zostawienie swoich osobistych rzeczy i przebranie się – możesz zostać w swojej bieliźnie, założyć wygodne krótkie spodenki lub poprosić masażystę o jednorazową bieliznę. Będzie czekał na Ciebie też świeży ręcznik, którym możesz się okryć na czas masażu.

Masaż relaksacyjny wykonywany jest zwykle przy użyciu olejków eterycznych, ale istnieją także inne jego odmiany, stosujące na przykład rozgrzane kamienie, czy czekolady. Możesz też zdecydować się na masaż, który skoncentruje się na najbardziej spiętych partiach Twojego ciała. To zależy przede wszystkim od Ciebie, a podczas zabiegu możesz śmiało przekazać masażyście swoje odczucia i prośby.

Niezależnie od tego, na jaki masaż Bydgoszcz się zdecydujesz, pozwoli on Ci się odprężyć i zregenerować, wpłynie pozytywnie na kondycję Twojej skóry, a przede wszystkim – sprawi Ci przyjemność. To co, gotowa?

Previous post Dolegliwości skórne podczas korzystania z siłowni
Next post Kompleksowa pielęgnacja w salonie groomerskim