Dolegliwości skórne podczas korzystania z siłowni

Nadmierne pocenie się jest w medycynie określane terminem „nadmierna potliwość”. Pocenie się jest oczywiście normalną reakcją na wysiłek fizyczny i ogrzewanie, ale u niektórych osób pocenie się może być bardzo nadmierne i występować w normalnych temperaturach. Może to być bardzo krępujące, być może powodując pojawienie się mokrych dłoni, widocznych kropel potu z czoła lub mokrych plam na ubraniach. Osoby z nadpotliwością często mają garderobę pełną czarnych ubrań, ponieważ plamy potu są mniej widoczne niż na innych kolorach. Dostępne są dobre metody leczenia nadpotliwości, szczególnie w ograniczonych obszarach ciała. Toksyna botulinowa (botoks) wstrzyknięta w te miejsca, na przykład pachy, może prawie całkowicie wyłączyć pocenie się na 3-4 miesiące. Sprawdź: Dermatolog Świecie

Tarcie skóry pojawia się z powodu otarcia lub ucisku na skórę, być może z powodu ciasnych butów do biegania lub z powodu powtarzającego się nacisku na skórę podczas podnoszenia ciężarów. W perspektywie krótkoterminowej prowadzi to do powstawania pęcherzy, a w dłuższej perspektywie do zgrubienia skóry i guzków sportowca. Kluczem do sukcesu jest ochrona skóry przed nadmiernym uciskiem poprzez zastosowanie amortyzacji, wyściółki, zmianę odzieży lub użycie produktu zmniejszającego tarcie poślizgowego przed ćwiczeniami.

Zapalenie mieszków włosowych może wynikać z nadmiernej potliwości i ciśnienia. Zapalenie mieszków włosowych zwykle występuje na pośladkach, wewnętrznej stronie ud i dolnej części pleców, wyglądając jak małe czerwone plamy przypominające trądzik. Często jest to gorsze w miejscach okluzji, innymi słowy, gdy istnieje długotrwały nacisk na pocącą się skórę, na przykład pośladki rowerzystów. Może poprawić się dzięki myjkom antybakteryjnym i przepisanym balsamom antybiotykowym lub nawet tabletkom, ale kluczem jest zmniejszenie ciśnienia i wilgoci, a być może przez użycie ręczników.

Previous post Czego potrzebuje firma, aby wysłać Cię do windykacji?
Next post Masaż relaksacyjny – o co chodzi?