Przygotuj się na zimę i unikaj kosztownych napraw

Zima nie jest dobrą porą dla zmotoryzowanych. W powietrzu panuje zauważalny chłód, a warunki na drodze odpowiednio się zmieniają. Gdy jesień zbliża się ku końcowi, koniecznością jest przystosowanie samochodu na zimę. Zebraliśmy listę ze wskazówkami dotyczącymi konserwacji samochodów zimowych, aby upewnić się, że Twoje auto jest dobrze przygotowane na wszystko, co może przynieść sezon. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Przygotowanie pojazdu na zimę jest absolutnie niezbędne. Jeśli myślisz o przyszłości musisz być przygotowany na wszelkie niesprzyjające warunki, jakie niosą w sobie chłodniejsze miesiące. Dzięki temu unikniesz kosztownych napraw.

Przygotowanie opon powinno być Twoim pierwszym ruchem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo samochodów w porze zimowej. Jeśli samochodu używasz głównie do jazdy po mieście, nie jest absolutną koniecznością przestawienie się na konkretne opony zimowe. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę obecne zimy, najprawdopodobniej nie będzie już wielkich mrozów i ogromnych zasp. Z tego powodu warto rozważyć zmianę opon na wszystkie pory roku. Upewnij się, że ciśnienie w oponach i bieżniki są odpowiednie. Minimalna głębokość bieżnika to 1,6 mm, ale w miesiącach zimowych zaleca się 3 mm.

Lodowate warunki zimowe mogą prowadzić do nadmiernego obciążenia wycieraczek i przedniej szyby. Spójrz na swoje wycieraczki i upewnij się, że są w dobrym stanie – wypatruj wszelkich wad, pęknięć lub uszkodzeń na gumie. Jeśli zauważysz coś podejrzanego, koniecznie wymień wycieraczkę.

Previous post Jak wybrać agencję marketingową?
Next post Przygotowanie do okresowej kontroli pojazdu