Przygotowanie do okresowej kontroli pojazdu

Przygotowanie okresowej kontroli pojazdu może wydawać się niezbyt zachęcającym zadaniem. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby Wam pomóc. Przy pomocy tego poradnika Ty i Twój silnik będziecie gotowi do wszystkich różnych testów, których możecie oczekiwać w podczas przeglądu. Sprawdź: Prawo jazdy Bydgoszcz

Łatwo zapomnieć o podstawach. Przed przyjazdem do centrum testowego należy dokładnie wyczyścić samochód. Upewnij się, że twoje światła, okna, lustra i tablice rejestracyjne są dobrze widoczne i całkowicie nieuszkodzone. Nie zapomnij też wyczyścić spodu samochodu. Na koniec należy opróżnić bagażnik, a także wyjąć z samochodu wszystko, co może stać na drodze testera – w tym foteliki dla dzieci. Jeśli w chwili badania są obecne foteliki dziecięce, tester jest zobowiązany do sprawdzenia, czy są one prawidłowo zamontowane.

Wymiana żarówek w wielu nowoczesnych samochodach może być problemem. Ale nawet jedna uszkodzona żarówka oznacza natychmiastową awarię na teście. Sprawdzenie świateł przed przybyciem do centrum testowego jest absolutną koniecznością. Przy pracującym silniku – sprawdź żarówki kierunkowskazów, światła mijania i drogowe, światła postojowe z przodu iz tyłu, oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej, światła przeciwmgielne, a nawet światła hamowania. Jeśli natrafisz na uszkodzoną żarówkę, ale nie wiesz, jak ją zmienić – po prostu skorzystaj z pomocy mechanika – takie drobnostki często wykonują “od ręki”

Należy sprawdzić opony pod kątem niedoskonałości kosmetycznych, takich jak wybrzuszenie. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy – najlepiej wymienić uszkodzone elementy. Podczas wymiany opon pamiętaj, że muszą być tego samego rozmiaru na przedniej lub tylnej osi. Innymi słowy, twoje tylne opony mogą mieć inny rozmiar niż przód, ale te z przodu muszą do siebie pasować.

Previous post Przygotuj się na zimę i unikaj kosztownych napraw
Next post W dzisiejszych czasach marketing medyczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem